Dając tak niewiele, możesz zmienić bieg wydarzeń i podarować komuś życie.

Justyna Steczkowska

Tymi słowami Justyna Steczkowska podsumowała swoją decyzję o przebadaniu się na dawcę szpiku kostnego. Badania zostały przeprowadzone przez Fundację Urszuli Smok „Podaruj Życie” 24 września 2010 r. w Warszawie.

Artystka, w promowaniu idei dawstwa szpiku kostnego zdecydowała się wesprzeć Fundację Urszuli Smok „Podaruj Życie”. W ten sposób trafi do światowego rejestru potencjalnych dawców szpiku kostnego. Justyna przyznaje, że przebadanie się nie wymaga wiele fatygi, nie boli i nie powoduje żadnego uszczerbku na zdrowiu dawcy. W łatwy sposób można uratować komuś życie.

– Ten rodzaj bezinteresownej pomocy jest bardzo szlachetny i piękny. Wierzę, że każdy z nas jest w stanie to zrobić dla drugiego człowieka – mówi.

Zachęcamy wszystkich do przebadania się na dawcę szpiku kostnego i promowania wśród swoich znajomych akcji „Szpiczaści”, która ma na celu przypomnieć, że rak to nie wyrok i jak ważne jest, aby chorzy onkologicznie odczuwali wsparcie otoczenia i wolę powrotu do zdrowia.

O badaniu można przeczytać również m.in. na oficjalnej stronie Justyny Steczkowskiej. Zapraszamy też do odwiedzenia Fundacji Urszuli Smok „Podaruj Życie” . Dołącz do nas na Facebooku.

Leave a Reply